دسته‌بندی نشده

بهترین زمان هوشمندسازی ساختمان

زمان-هوشمندسازی-ساختمان

بهترین زمان هوشمندسازی ساختمان

در این مقاله قصد داریم  ابتدا به توضیح مختصر از خانه هوشمند و سپس به بررسی موارد هوشمند سازی و همچنین بهترین زمان برای  اقدام به هوشمندسازی ساختمان اشاره کنیم.

با ما همراه باشید

به چه خانه ای ، هوشمند گفته می شود؟

همانطور که قبلا در مقاله خانه هوشمند به بررسی هوشمندسازی ساختمان اشاره کردیم ، به خانه ای هوشمند گفته می شود که در آن همه تجهیرات از سیستم سرمایش و گرمایش گرفته تا سیستم روشنایی و پرده برقی ، از راه دور و به وسیله موبایل و تبلت قابل کنترل و برنامه ریزی باشند.

در ادامه قصد داریم با بهترین زمان هوشمند سازی ساختمان و بررسی مراحل اجرایی هوشمندسازی آشنا شویم.

خانه هوشمند

هوشمندسازی ساختمان به چه روش هایی انجام می شود؟

برای پیاده سازی هوشمند سازی ساختمان نیاز به یک بستر داریم.

این بستر میتواند سیمی و یا بی سیم باشد که در ادامه به توضیح مختصری از آن ها می پردازیم.

هوشمند سازی با سیم

در این روش از بستر سیمی همانند پروتکل‌های KNX ،Modebus  و … برای هوشمند سازی استفاده می‌شود. بنابراین برای استفاده در ساختمان های قدیمی و از پیش ساخته شده چندان مناسب نیستند . به این دلیل که نیاز به بستری مناسب برای سیم‌کشی مختص هوشمندسازی دارند. برای این کار ساختمان باید تخریب شود. که این یکی از معایب روش هوشمند سازی مبتنی بر سیم است.

از دیگر مشکلات هوشمند سازی سیمی این است که اگر روزی تصمیم به ارتقاء سیستم هوشمند منزل‌تان گرفتید بسته به تجهیزاتی که به کار می‌برید باید سیم‌کشی ساختمان را مجددا تغییر دهید. که به دنبال آن پرداخت هزینه بابت تغییر سیم‌کشی است.

هوشمند سازی بدون سیم

در این روش ارتباط بین تجهیزات از طریق امواج وایرلس صورت می‌گیرد. که در این رویکرد دیگر نیازی به تغییر سیم‌کشی و تخریب خانه نیست.

اگر تجهیزاتی که استفاده می‌کنید وای‌فای باشد که به طور مستقیم از طریق موبایل به واسطه مودم می‌توانند کنترل شوند. اما نکته ای که در مورد استفاده از این بستر وجود دارد این است که مودم وای فای تعداد محدودی از وسیله ها را می‌تواند پشتیبانی کند. همچنین، اگر شبکه اینترنت قطع شود کنترل تجهیزات نیز از طریق موبایل امکان پذیر نیست.

در حالی که می‌توان با استفاده از دستگاه کنترل مرکزی به عنوان واسط ارتباطی، هر تعداد تجهیزات هوشمند را با استفاده از موبایل به راحتی پشتیبانی کرد. همینطور قطع اینترنت مانع از مدیریت تجهیزات از راه دور نمی‌شود و همچنان کنترل تجهیزات در دستان شما خواهد بود.

هوشمندسازی در کدام بستر بهتر است؟

برای استفاده از تجهیزات هوشمندسازی مبتنی بر سیم باید زمانی که خانه و ساختمان مورد نظرتان در حال ساخت است سیم کشی باید طبق پروتکل هایی مانند KNX باشد. اما اگر قصد دارید ساختمان تمام شده ای را با پروتکل های با سیم هوشمندسازی کنید باید دیوار را تخریب و سیم کشی را تغییر دهید. از طرفی برای استفاده از تجهیزات خانه هوشمند بی سیم نیازی به تغییر سیم کشی نیست تنها باید کلیدهای قدیمی را درآورده و کلیدهای جدید را جایگزین کنید.

با انجام هوشمندسازی ساختمان به مرور زمان باعث افزایش ارزش ساختمانتان خواهد شد.

پروتوکل های خانه هوشمند

مراحل اجرایی هوشمندسازی ساختمان

طراحی

انتخاب پروتکل های هوشمندسازی ساختمان

برآورد هزینه ها

برق کشی ساختمان

جایگذاری تجهیزات و برنامه نویسی

پایان کار

خدمات پس از فروش

در مقاله های آینده به صورت مفصل در رابطه با مراحل اجرایی هوشمندسازی ساختمان به بررسی خواهیم پرداخت.

بهترین زمان هوشمندسازی ساختمان

بهترین زمان برای هوشمند سازی ساختمان چه زمانی است؟

جواب این است که هر چه زودتر بهتر. اگر در حال ساخت خانه هستید، در موقعیتی هستید که بیشترین قدرت انتخاب را دارید. در مراحل اولیه ساخت، مشاوران ما در شرکت می توانند گزینه های بسیار بیشتر و کم هزینه تری را به شما پیشنهاد کنند. تا پیش از شروع مرحله سیم کشی ساختمان شما در دوره طلایی برای انتخاب خانه هوشمند خود هستید. بعد از آن اگر چه همچنان می توانید سیستم هوشمند داشته باشید اما احتمالا قدرت انتخابتان کاهش می یابد و هزینه های بیشتری را باید بپردازید.

پس اگر در حال ساخت ساختمان هستید، برای انتخاب سیستم هوشمند مناسب خودتان، همین حالا با ما تماس بگیرید.

جهت هرگونه مشاوره با کارشناسان فنی شرکت نیروگستران ، با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

18 + 20 =